Kalale Rootsi või Soome!

​Üks tõeline kalamees ei maga kunagi – vaatamata ilmale on ta kas vee läheduses unistusega kordki kätte saada kuldkala või veedab aega kodus, et kontrollida üle oma kalastustarbed, otsib uusi, moodsaid lante internetist või uusi võimalikke kalastuskohti.

Skandinaavias kalastamisesele pole Sa veel ilmselt jõudnud mõelda? Alusta ettevalmistustega ning broneeri laevapiletid DFDS’ga, et minna kala püüdma Rootsi või Soome.

Parim viis Rootsis või Soomes kala püüdmiseks on  kalapüügi ühendamine näiteks perepuhkusega– naise ja lapsed saadad sisseoste tegema ja ise jääd nautima kvaliteetaega – ainult Sina, loodus ja kalad – seda muidugi juhul kui Sul ikka veab või saate korraldada kalapüügi kõik koos. Lõpuks ei ole vahet kui suure kalasaagi saad, peamine on, et oled veetnud kvaliteetselt aega. 
Isegi siis kui Sul ei õnnestu mitte ainsamatki kala saada, siis kalamehejutud: kala, mille ma Rootsis kinni püüdsin, oli 5 m pikkune jne. aitavad alati hädast välja. Tõelised kalamehed teavad, millest Sa räägid.

Eripakkumise tingimused – vaata lähemalt

1. Eripakkumine kehtib reisidele 28.05. – 30.09.2018 (k.a.)

3. Ostes kajuti on sõiduki ülevedu (mõõdud: 1,75 x 5 m, 1,85 x 5 m, 2,2*6 m) tasuta.

4. Eripakkumine ei sisalda: istesalongi kohta, kohta kajutis, kütuse lisatasu, tekipiletit (Paldiski-Hanko-Paldiski liinil) ning eineid, v.a:

                      - Paldiski-Hanko-Paldiski liinil, kus söögid on piletihinna sees.

                      - Laupäevastel väljumistel Paldiski-Kapellskär-Paldiski liinil mootorlaevaga Sailor.

5. Eripakkumine kehtib suundadel: Paldiski-Kapellskär-Paldiski ja Paldiski-Hanko-Paldiski.

6. Broneeri 1 sõidusuund või edasi-tagasi laevareis.

7. Sellise soodustusega kohtade arv on igale väljumisele piiratud.

8. Sõidukit, reisikuupäevi ning kohta kajutis on hiljem broneeringus võimalik muuta lisatasu eest: üks muutmiskord 10 eur kehtib korraga mitmele muudatusele.

9. Telefoni või e-posti vahendusel laevapiletite broneerimisel lisandub broneerimistasu 10 (kümme) eur.

10. Reisi muutmine, tühistamine jms. toimub vastavalt DFDS Reisija broneerimis-ja veotingimustele (https://www.dfdsseaways.ee/oluline-info/oluline-info-reisijatele/broneerimistingimused)​

​​

KALASTAMINE ROOTSIS

Mitmekülgne kliima-ja looduskeskkond ning meri, tuhanded jõed ja järved, kus on võimalik kala püüda, on teinud Rootsist kalastajate paradiisi. Sõltuvalt piirkondadest erinevad nii püütavad kalaliigid kui ka hooaja pikkus. Kasutada on võimalik näiteks rannikupüüki, jõepüüki. Enamikes kalastamiskohtades on püügiks vajalik kalastamisluba.

Lõuna-Rootsi

Rootsi lõunaosa hõlmab suuri metsaalasid ja liustikke. Rannikul on võimalik püüda haugi, lõhet ja meriforell. Püügiperiood on tavaliselt väga pikk.

Põhja-Rootsi 

Püüda on võimalik forelli, ahvenat, haugi. Püügiperiood on lühike, kuid intensiivne.

Kesk-Rootsi

Rootsi keskosa koosneb metsadest ning liustikest. Siin on tuhandeid eri suurusega järvesid ning jõgesid. Jäävabades vetes kestab püügihooaeg aprillist novembrini.

Püüda on võimalik forelli, lõhet, heeringat.

Täpsema ülevaate kalastuskohtadest ning kalastuseeskirjadest leiate: http://www.swedenfishing.com/

Kui oled mõelnud kalastamisest Rootsis, on aeg see mõte teoks teha – broneerides laevareisi DFDS'iga on kajuti ostmisel kuni 5 m sõiduki ülevedu tasuta. Laeva ülesõit kestab 10 tundi.