lastegA REISIDES KAJUT 20% SOODSAM!

Koos lastega laevareisil olles omandab aeg teised mõõtmed – ollakse koos, kiiret pole kuhugi, ning kõigil on üksteise jaoks aega. Võta ette unustamatu perepuhkus Rootsi, Soome või isegi Saksamaale, sest koos lastega reisides on kajut 20% soodsam! ​​

Laevareisi vältel jagub tegevust kogu perele - võimalus on puhata mugavas kajutis, nautida roogasid laeva buffet-restoranis, lõõgastuda raamatukogutoas mõne põneva teose seltsis või mängida üheskoos laste mängutoas.
Kuhu jätta pere lemmikloomad? Loomulikult tulevad nemad koos perega reisile kaasa. DFDS laeval on olemas spetsiaalsed kajutid lemmikloomaga reisijatele.​

Eelised DFDS’iga reisides:​

  • Sobiv sõidugraafik (Rootsi suunal 7,  Soome suunal 9 väljumist nädalas mõlemal sõidusuunal).
  • Laeva ülesõidul vaikus ja rahu, mida pered eriti hindavad.
  • Mugavad kajutid, kus on võimalik puhata, magada ning lõõgastuda.
  • Kaasavõetav pagas - võta kaasa nii palju pagasit kui vaja, lisatasu ei küsita. Laevas on ruumi piisavalt.
  • Laste mänguruum, kus tegutsemislusti jätkub kauemaks.
  • Raamatukogutuba, kus vanematel on võimalik lõõgastuda näiteks mõne põneva teose seltsis.
  • Võimalus nautida maitsvaid roogasid laeva buffet-restoranis.​​

Jalgrattaga Rootsis

Rootsis on väga hea jalgrattateede võrgustik ning võimalus on sõita pea igale poole, olgu selleks siis linn või maakoht. Piisab vaid sobiva pikkusega jalgrattatee valimisest.

Roslageni jalgrattateed saavad alguse juba Kapellskärist. Kauni looduse ning huvitava saarestikuga piirkond pakub võimaluse lähemalt tutvuda rannakülade kultuuriga ning uurida mereäärset loodust. Sõltuvalt ajast ning puhkuseplaanidest on võimalus ette võtta erineva pikkusega jalgrattamatku, näiteks Norrtälje-Grisslehamn (190 km), sõit ümber Erkeni järve (ligikaudu 75 km).  

Smaland on suurepärane koht, mida koos lastega jalgratastel avastada. Ühiselt on võimalus ette võtta jalgrattamatk ümber mõne kohaliku järve, läbida teekonnal erinevaid maastikke, külastada kohalikke saari või siis lihtsalt imetleda kaunist loodust. Piisab vaid sobiva pikkusega marsruudi valimisest.

Need, kes soovivad ette võtta pikema rattasõidu, saavad oma võimed proovile panna Rootsi esimesel rahvuslikul turistidele mõeldud Kattegattleden jalgrattamarsruudil (370 km), mis kulgeb Rootsi läänerannikul või paljude rootslaste suve lemmiksihtkohas Gotlandi saarel läbides jalgratastel Gotlandsleden 'i 500 km pikkuse marsruudi.

Loe lähemalt: https://visitsweden.com/cycling-holidays-sweden/

​​

Matkamine​

Matkamine on Rootsis üks populaarsemaid vabas õhus aja veetmise viise ning siit on võimalik leida ligi  400 erineva pikkusega märgistatud matkarada. Mitmete mägiradade kõrval on ka mägionnid.

Loode Smaland'is asub 9 km pikkune matkarada, mis on ideaalne kogu perele.

Kuninga rada (Kungsleden) on peaaegu 400 km pikkune Rootsi Lapimaal asuv mägirada, kus võib leida mägiseid maastikke, jõgesid.

Kesk-Rootsis, Dalarna provintsis asuval Vasaloppi rajal on kevadest sügiseni võimalik matkata ning talvel on võimalus sama rada suuskadel läbida.

Erinevatele mägiradadele lisaks on Rootsis võimalik matkata rahvusparkides, jõgede ning järvedega mägistes piirkondades. Rahvuspargid on ka suurepäraseks kohaks linnakärast eemal olemiseks ning looduse nautimiseks.

Loe lähemalt: https://visitsweden.com/hiking/

Telkimine

Üheks toredaks perepuhkuseks piisab mõnikord ainult telgi olemasolust. Rootsis on üle 700 telkimispaiga, mis asuvad valdavalt veekogude ääres. Smalandis leidub palju erinevaid telkimiskohti. Lisaks kala püüdmisele on paljudest telkimispaikadest võimalik laenutada nii paate, kanuusid kui jalgrattaid. Alati on võimalus ka kämpingus ööbida, kuid põnevamaks ja meeldejäävamaks võib osutuda hoopis kauboide kombel tähistaeva all telgis ööbimine.

Loe lähemalt telkimise kohta: https://visitsweden.com/top-6-outdoor-activities-smaland-kids/

​​

Teemapargid

Tom Tits Experiment, mis asub Södertaljes, on teaduskeskus, kus saab osaleda mitmetes erinevates eksperimentides pannes proovile oma teadmised ning oskused. Põnevust jaguneb keskuse 4'le korrusele, lisaks on veel avatud ka välipark. Vaata lähemalt: https://www.tomtit.se/english/

Astrid Lindgreni maailm asub Smalandi väikeses linnas Vimmerbis. Siit on pärit lastekirjanik Astrid Lindgren.  See on justkui muinasjutumaailm, kus liiguvad ringi tema raamatutest teada/tuntud tegelased.

Vaata lähemalt: https://www.alv.se/en

REISILOOD INSPIRATSIOONIKS