​HANKO

Hanko on väike linn mere ääres, kus avastamist ning tegutsemist jätkub nii väikestele kui suurtele reisihuvilistele. Hanko on Soome suvelinn nr.1, mille 130 km pikkusest rannajoonest 30 km on kaetud liivarandadega.


​​Source: Studio Parkkonen, Tourist Office Hanko/Studio Tomi Parkkonen

Rannamõnud​

Suviseid rannamõnusid saab nautida Plagen beach'il, kus on võimalik mängida ka minigolfi, rannavollet ning sõita unikaalsel veekarusellil, mis on lõbustanud juba mitmeid põlvkondi.​

Koerasõbralik Hanko

Hankosse tulles ei pea Sa muretsema selle pärast, kuhu jätta oma lemmikloomad. Võta nad endaga reisile kaasa, sest Hanko on koerasõbralik väikelinn. Peaaegu kõikides majutuskohtades, restoranides, kohvikutes oled teretulnud oma neljajalgse sõbraga. Avalikesse randadesse pole siiski koeraga lubatud minna.​

Source: Hanko Tourist Office

Vaatamisväärsused​

​Veetorn, Hanko linna sümbol, asub 65 m kõrgusel merepinnast ning mille tipust avaneb lummavalt kaunis vaade Hankole.

 

Ajaloohuvilistel soovitame kindlasti külastada 3 Hanko läheduses paiknevatel saartel asuvaid tuletorne:

GustavsvärnRussaro tuletorn, mida kutsutakse ka „Hanko silmaks" ning Bengtskär, mis on kõrgeim tuletorn Põhjamaades.​


Aktiivne tegevus

Hankos ning selle lähiümbruses on loodud kõik võimalused aktiivseks puhkuseks.

Tulliranta rand oma kaunite liivaluidetega on erinevate veespordialade harrastajate hulgas teada ja tuntud koht – siin saab näiteks surfata, tegeleda lohesurfiga.

Golf, ratsutamine

Ilusa suveilmaga on võimalik nautida golfi, käia ratsutamas või mängida erinevaid pallimänge alates tennisest kuni petanque'ni välja.

Jalgrattaga sõitimine

Soomes on väga hea jalgrattateede võrgustik. Võimalus on näiteks ette võtta nädalavahetuse matk jalgratastel või avastada Hankot 19 km pikkusel märgistatud jalgrattateel, mis kulgeb ümber linna.

Ronimissein, bowling, piljard

Kui suveilm otsustab väikese ninanipsu visata, on hea võimalus pühendada oma aeg siseruumides toimuvatele tegevustele nagu näiteks bowling, piljard, jooga või siis panna oma võimed proovile ronimisseinal.​


Restoranid ja kohvikud ​

Restoranid pakuvad hooajale iseloomulikke hõrgutisi nagu näiteks hõrk praetud lest, ahven, krabid, lambaliha, köögiviljad.


Hanko restoranidel on igaühel jutustada oma lugu.

Kuulus restoran Hanko kasiino, mille ajalugu ulatub aastasse 1879, pakub lisaks maitseelamustele võimaluse nautida ilusat rannavaadet ning muusikat.

Kohalikud kohvikud ning väikesed pagarikojad pakuvad hõrgutisi alates võileibadest kuni magusate küpsetisteni.


„Nelja tuule maja" on koht, mida tuleks kindlasti külastada.

Sellel majal on olnud mitu erinevat omanikku, ajalooliselt huvitavaim kindlasti parun C.G.E.Mannerheim, kes ostis selle 1927 a. ning nimetas sealses majas asuva kohviku „Nelja tuule majaks".​

​​​Photos: Hanko Tourist Office