Reisilood

 
Perega Uppsalasse

Paldiski-Kapellskär laevaliin on väga mugav külastamaks Rootsi suuruselt neljandat linna Uppsalat. Eksimist karta pole vaja: Kapellskärist 92 km kaugusel asuvasse Uppsalasse viib korralikult tähistatud tee, mis kulgeb läbi pisikeste ja armsate Rootsi külakeste ja väikelinnade. Teekonnal pakuvad silmailu maanteed ääristavad rootsipunased majakesed. 
Uppsala oma 200 000 elanikuga on Tartut meenutav ülikoolilinn ning noorte inimeste rohkus torkab kohe silma. Nii nagu ka jalgrataste küllus: kesklinnas võib neid näha isegi rohkem kui autosid ja ühistransporti. 
Uppsala reisi tarvis plaane tehes tasub ööbimiskoht otsida kindlasti kesklinna,  näiteks toomkiriku lähedusse. Siin on kõik, mis tarvis – alates mõnusatest söögikohtadest ja lõpetades oluliste vaatamisväärsustega – käe-jala juures. Uurida tasuks eelnevalt ka seda, kas hotellil on oma parkimiskohad. Kesklinnatänaval parkimine võib üsna kulukaks minna. 
Mida siis Uppsalas ette võtta? Kindlasti tasuks uudistama minna linna üht sümbolit toomkirikut, kuhu on maetud seitse Rootsi kuningat, sealhulgas kuulus Gustav Vasa. Ära tasuks vaadata ka rikkalik botaanikaaed ja Uppsala kindlus, kus tegutseb koguni kolm muuseumi, põnevaim neist on vast Uppsala kunstimuuseum.
Pärast kosutavat kultuurireisi võib soovi korral suunduda pikemale ostlemistiirule, sest sealsamas kesklinnas on ridamisi pisemaid ja suuremaid kauplusi. Jõulude järel ja aastavahetuse paiku tehakse neis poodides suuri allahindlusi, nii et kogu Uppsala kesklinn muutub sel ajal tõeliseks ostlejate paradiisiks. 
Uppsalasse tasub reisida ka kõigil Ikea fännidel, sest suur Ikea keskus asub otse  linnapiiril, just teel sadamasse. Kui autos ostude jaoks veel ruumi leidub, siis võib ju Ikeastki läbi põigata. 
Refereeritud ajakirjast Naisteleht. Autor: Merle Luik. ​

​​

Norrtälje on armas väike linn oma keskaegse teedevõrgu ning sajandeid vanade majadega. Norrtälje asub Kapellskäri sadamast ligikaudu 25 km kaugusel. Siit leiad kohvikud, restoranid, kunstigaleriid, mida on võimalik külastada aastaringselt. Norrtälje on väga hea sihtkoht matkamiseks ning kalastamiseks. 


Örebros asuv Põhja-Euroopa suurim veepark Gustavsvik on koht, kus selle suve seiklused kogu perele alles algavad: Kadunud linnas (The lost city) avastad end keset džunglit, vett, laineid,  kärestikke ja varemeid. Vaata lähemalt: http://gustavsvik.se/


Gothenburgis asuv Liseberg’i lõbustuspark, mis on enim külastatud turismiobjekt Rootsis, on täna üks Euroopa juhtivatest lõbustusparkidest oma põnevate atraktsioonide, mängude ning suure arvu restoranidega. Siin leidub igaühele midagi põnevat. Vaata lähemalt: http://liseberg.com/en/home/Amusement-Park/

 

Smalandis asuvasse High Chapparal teemaparki sisenedes astud otse 1870’ndate aastate Ameerikasse, kus kohtud kindlasti kauboide, šerifide, kullaotsijate, indiaanlaste ning salakaubavedajatega – see on ehe Metsik Lääs. Kogu päeva vältel toimuvad teemapargis põnevad üritused, etendused, millest on võimalik osa saada. Vaata lähemalt: http://www.highchaparral.se/en/


Gothenburgis asuva Universeumi külastamiseks tuleb kindlasti aega varuda – läbi põnevate ning harivate mängude on võimalik jõuda uute teadmisteni. Vaata lähemalt: https://www.universeum.se/en/