Reisilood

 
Perega Uppsalasse

Paldiski-Kapellskär laevaliin on väga mugav külastamaks Rootsi suuruselt neljandat linna Uppsalat. Eksimist karta pole vaja: Kapellskärist 92 km kaugusel asuvasse Uppsalasse viib korralikult tähistatud tee, mis kulgeb läbi pisikeste ja armsate Rootsi külakeste ja väikelinnade. Teekonnal pakuvad silmailu maanteed ääristavad rootsipunased majakesed. 
Uppsala oma 200 000 elanikuga on Tartut meenutav ülikoolilinn ning noorte inimeste rohkus torkab kohe silma. Nii nagu ka jalgrataste küllus: kesklinnas võib neid näha isegi rohkem kui autosid ja ühistransporti. 
Uppsala reisi tarvis plaane tehes tasub ööbimiskoht otsida kindlasti kesklinna,  näiteks toomkiriku lähedusse. Siin on kõik, mis tarvis – alates mõnusatest söögikohtadest ja lõpetades oluliste vaatamisväärsustega – käe-jala juures. Uurida tasuks eelnevalt ka seda, kas hotellil on oma parkimiskohad. Kesklinnatänaval parkimine võib üsna kulukaks minna. 
Mida siis Uppsalas ette võtta? Kindlasti tasuks uudistama minna linna üht sümbolit toomkirikut, kuhu on maetud seitse Rootsi kuningat, sealhulgas kuulus Gustav Vasa. Ära tasuks vaadata ka rikkalik botaanikaaed ja Uppsala kindlus, kus tegutseb koguni kolm muuseumi, põnevaim neist on vast Uppsala kunstimuuseum.
Pärast kosutavat kultuurireisi võib soovi korral suunduda pikemale ostlemistiirule, sest sealsamas kesklinnas on ridamisi pisemaid ja suuremaid kauplusi. Jõulude järel ja aastavahetuse paiku tehakse neis poodides suuri allahindlusi, nii et kogu Uppsala kesklinn muutub sel ajal tõeliseks ostlejate paradiisiks. 
Uppsalasse tasub reisida ka kõigil Ikea fännidel, sest suur Ikea keskus asub otse  linnapiiril, just teel sadamasse. Kui autos ostude jaoks veel ruumi leidub, siis võib ju Ikeastki läbi põigata. 
Refereeritud ajakirjast Naisteleht. Autor: Merle Luik. ​


Kelgukoerte võistlusreis Rootsi

Kelgukoerte kasvataja ja treenija Heinrich Lukk osales esimese eestlasena oma kaheksa malamuudi koera rakendiga Rootsis peetud traditsioonilisel põhjamaiste kelgukoerte võistlusel Polardistans 2016. ​
Heinrich Lukk läbis Polardistansil 175 km pikkuse võistlusmaa ajaga 21:05:54 ning saavutas oma võistlusklassis suurepärase kolmanda koha. Selles võistlusklassis osales kokku üheksa kelgukoerarakendit, mille koosseisus võisid olla nii alaska malamuudid, grööni koerad kui ka samojeedi koerad. Heinrich Lukk’i koerarakend oli ühtlasi parim ainult alaska malamuutidest koosnev rakend. ​​
Refereeritud Heinrich Lukk reisiloost.

Reis suusavõistlusele

Tartu Suusaklubi noor suusataja, Eesti spordi üks tulevikulootusi Stine Lise Truu käis läinud aasta detsembri alguses Rootsis Idres, kus võttis omaealistega mõõtu juunioride murdmaasuusatamise Skandinaavia karikavõistluste etapil.​​ ​
„Kavas olid vabatehnikasprint, 5 km vabatehnika- ja 3 km klassikadistants. Stine Lise parimateks tulemusteks Idres jäid vabatehnikasprindis saadud 16. koht ja 3 km klassikadistantsi 34. koht, kus kaotust võitjale kogunes vaid 56 sekundit. Et Stine Lise oli enne võistlusi suusatada saanud vaid Põhja – Soomes treeninglaagris, siis võib saavutatuga igati rahule jääda," leidis Stine Lise isa Janek Truu. ​
Refereeritud Stine Lise Truu reisiloost.