Mootorrattaga Rootsi

Tuhanded järved, kilomeetrite viisi katkematu ketina kulgevad metsad, kaljused saarestikud, Skandinaavia arhitektuuri meistriteosed ja autentsed külad, mis on sellisena püsinud aastasadu – see on vaid väike osa sellest, mida Rootsil on rändurile pakkuda.

Rootsi on mootorratturite jaoks eriti sõbralik paik. Hästi arenenud teedevõrk võimaldab lihtsalt ja mugavalt jõuda suurematesse linnadesse nagu Uppsala, Stockholm, Göteborg, Malmö. Ekstreemsusi hindavad mootorratturid võivad lisaks proovida ka metsaradu ja liivaseid järverandu ning imetleda maalilisi Rootsi maastikke ja hubaseid skandinaaviapäraseid külasid.

Iga mootorrattur teab, et ööbimine looduskaunis paigas on tihti palju meeldivam kui hotellis, mistõttu Rootsi sõites on kasulik kaasa võtta telk, et peatuda vabas looduses.  ​​

Üks reis, mitu erinevat riiki

Kui soovite kogeda ja näha veel rohkem, kasutage näiteks võimalust läbida ühe reisi kestel mitu eri riiki.

DFDS laevaga Paldiskist Kapellskäri sadamasse jõudes on võimalusi Skandinaavia avastamiseks mitmeid: 92 km kaugusel asub ülikoolilinn Uppsala, sealt edasi liikudes, vähem kui 40 km kaugusel Rootsi vanim linn Sigtuna.

Tänu väga heale teedevõrgustikule on Kapellskäri sadamast mugav edasi liikuda Taani või Norrasse. Taani sõites on võimalik ületada Rootsit ja Taanit ühendav 8 km pikkuse Öresundi sild.

Soovi korral on võimalik DFDS laevadega teha ka väike ringreis. Selleks tuleb Kapellskäri sadamast võtta suund  Karlshamni, kus juba edasi saab laevaga sõita Leetu, Klaipedasse.

Kui suvepuhkus on pikem ja aega rohkem, võib Klaipedast DFDS laevaga edasi sõita Saksamaale, Kieli. Kui aga reisil olles on koduigatsus hakanud vaikselt hinge pugema, saab Klaipedast võtta suuna Eesti poole tagasi. Koduteel õnnestub läbi sõita ka Lätist, kus soovi korral saab väikese puhkuse teha. 

Lõuna-Rootsi

Läänemere sadamalinn Karlshamn asub Lõuna-Rootsis Blekinge läänis. Blekinges tasub kindlasti külastada Karlskronat – 17. sajandi arhitektuuriga lummavat linna, mis koosneb 33 saarest ja kuulub oma erilisuse tõttu UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja.

Tänu unikaalsele ja kontrastiderohkele maastikule üha populaarsemaks muutuvas Skåne läänis Lõuna-Rootsis leiate eest nii kaljuse rannajoone kui ka liivarannad, aga ka tihedad varjulised põlismetsad ja hästi hoolitsetud Rootsi külad. Siinse lääni pealinn Malmö üllatab teid kaasaegse arhitektuuri ja kosmopoliitse elustiiliga. ​

Lääne-Rootsi 

Lääne-Rootsi rikastab teie puhkust, pakkudes tõeliselt meeldejäävaid elamusi! Nautige Rootsi läänerannikut ja imetlege kaunist loodust tuhande eri suuruses laiuga. Samuti ärge jätke kasutamata võimalust külastada Göteborgi, mis lisaks Skandinaavia suurimale sadamale lummab külastajaid oma kanalite ja merelähedase atmosfääriga. 

Lääne-Rootsi on kuulus ka pilkupüüdvate Skandinaavia stiilis kalurikülade poolest. Minge sinna mitte ainult piirkonnaga tutvumiseks, vaid proovige ka Rootsi meelelahutust. Sõitke paadi või süstaga, minge kalale või liituge mereandide safariga! Maitske värsket kala, mis on valmistatud autentsete retseptide järgi, käige ära rootsi saunas ja nautige vaikseid õhtuid looduse rüpes​

​​