​STOCKHOLM​


​Ajaloolised vaatamisväärsused

Rootsi Kuningriigi pealinn Stockholm kuulub Põhjamaade kaunimate linnade hulka. 14 saarel ja 50 sillaga ühendatud linna kutsutakse ka Põhjala Veneetsiaks. Stockholm asub Kapellskäri sadamast ca 90 km kaugusel. 
Drottingholmi loss on Rootsi kuningliku perekonna residents. Palee on ehitatud 17.sajandil ning on väga hästi säilinud. Kuninglik perekond elab lossi lõunatiivas ning ülejäänud loss on külastajatele avatud.
Põhjamaade muuseumis kajastatakse Rootsi kultuuri ja ajalugu. Muuseumis on väljapanekud kodu, riiete ja moe kohta ning näidatakse igapäevaelu tavasid ja kombeid läbi aegade.
Skyview on kõrgeim atraktsioon Stockholmis. Klaasist gondel viib teid maailma suurima ümmarguse hoone Ericsson Globe'i välisseinapidi 130 m kõrgusele merepinnast, et saaksite nautida võrratut vaadet.Vabaõhumuuseum Skansen​ asub maalilisel Djurgårdeni saarel kuningliku pargi läheduses. Artur Hazeliuse poolt 1891.aastal asutatud muuseum on vanim omataoline Euroopas. Siit leiate enam kui 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad 14.asjandist kuni aastani 1920. Skanseni vabaõhumuuseum on avatud iga päev.
Teaduskeskus Tom Tics Eksperiment pakub ligi 600 põnevat eksperimenti proovimiseks nii lastele kui täiskasvanutele.
Sõjaajaloole keskendunud Armeemuuseum pakub väljapanekuid alates viikingite ajast ja sisaldab üle 3000 trofee.  ​

Ostukeskused

Noorte seas on kõige populaarsem keskus Drottinggatan, kus kaubanduskeskused ja poekesed asuvad mitmel jalakäijate tänaval: Drottinggatan, Sergels Torg ja Kunstträdgården.​
Stockholmi lõunaosas Skärholmenis asub maailma suurim IKEA kauplus, mis on mugavalt autoga ligipääsetav. Samas kandis asuvad ka teised suured kaubanduskeskused kokkuhoidlikule ostjale, millest tuntuim vast Stockholm Quality Outlet​.​ 
Üks juhtivamaid ja kuulsamaid ostukeskusi Stockholmis on NK. Keskus pakub rahvusvahelisi rõivabrände ning muljetavaldavat raamatuvalikut.
Östermalm on eksklusiivsete kaupluste piirkond. Siit võib leida ülemaailmselt tuntud brände ja Skandinaavia disainerite töid.
Kahekordses Galleriani ostukeskuses on 60 kauplust ja kohvikut.​