KUIDAS DFDS KÜPSISEID KASUTAB

Kui külastad meie kodulehte, kogume infot Sinu külastuse, arvuti ning tegutsemise kohta meie veebilehel. Need andmed salvestatakse Sinu veebilehitsejas küpsistena.

Küpsiste informatsiooni kasutatakse selleks, et muuta meie kodulehe kasutamine Sinu jaoks võimalikult meeldivaks ja mugavaks.

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse Sinu veebilehitsejasse ning mille meie veebileht ära tunneb, kui Sa seda uuesti külastad. See võimaldab meil pakkuda just Sulle kõige sobivamat informatsiooni ning muuta veebilehe külastus Sinu jaoks paremaks. Küpsis ei sisalda isiklikke andmeid, tegemist ei ole ohtliku programmi ega viirusega.

Kuidas küpsiseid vältida?

Kui Sa küpsiseid ei soovi, on võimalik need blokeerida või juba olemasolevad küpsised enda veebilehitsejast kustutada. Allpool leiad lingid lehtedele, kus selgitatakse, kuidas küpsiseid blokeerida ja kustutada.

Milleks me enda lehel küpsiseid kasutame?

Kasutame küpsiseid selleks, et pakkuda Sulle parimat võimalikku veebilehe külastuskogemust. Saame infot selle kohta, kuidas Sa meie kodulehel tegutsed, ning parandame oma lehte selle info põhjal. Samuti kasutame küpsiseid selleks, et jälgida erinevate turunduskampaaniate käiku.

Nii saame täpsemalt teada, mis toimib, ning oma kodulehte vastavalt Sinu eelistustele muuta. Küpsised on abiks ka erinevate küsitluste läbiviimisel kodulehel. Tänu küpsistele ei pea me Sulle igal külastuskorral samu küsimusi uuesti esitama.

Milliseid küpsiseid me oma veebilehel kasutame?

Meie kasutame kaht tüüpi küpsiseid. Oma kodulehel, sisuhaldussüsteemis ja veebipõhises broneerimissüsteemis, mille kaudu saad pileteid broneerida, kasutame esimese osapoole küpsiseid. Esimese osapoole küpsised salvestatakse ainult siis, kui külastad meie kodulehte.

Kasutame mitmeid väliseid tööriistu ja süsteeme, sh jälgimise ja analüütika tööriistad, e-maili uudiskirjad, AdWords ja bännerid. Need tööriistad rakendavad samuti küpsiseid. Sellised küpsised on kolmanda osapoole küpsised.

Kolmanda osapoole küpsiseid rakendatakse siis, kui suhtled meiega e-mailide või bännerite kaudu, aga ka siis, kui külastad meie kodulehte.

Küpsiste eluiga

Meie kodulehel kasutatavatel küpsistel on erinevad eluead. Mõned kustutatakse kohe, kui veebilehitseja sulged, teised salvestatakse päevadeks/kuudeks/aastateks. Püsivaid küpsiseid on tarvis selleks, et teha lehe külastuse korral kindlaks, kas Sa oled korduvkülastaja või lehel esimest korda.

Enamasti kasutame küpsiste standardikohast eluiga (mille määrab neid kasutav süsteem). Mõnikord aga muudame küpsiste eluiga. Kolmanda osapoole küpsiste eluiga ei ole meie kontrolli all, sest need kuuluvad välistele süsteemidele, mida kasutavad meie partnerid ja teised asutused.

Esimese osapoole küpsised

Meie kodulehel: Kui Sa meie kodulehte külastad, salvestame ajutised küpsised (sessiooniküpsised). Need täidavad tehnilist funktsiooni. Näiteks parandavad Su külastuskogemust, kui logid meie lehele sisse reisibüroo esindajana.

Meie veebipõhises broneerimissüsteemis: Kasutame samuti ajutisi küpsiseid, kui kasutad meie veebipõhist broneerimissüsteemi. Need täidavad tehnilist funktsiooni. Näiteks salvestab küpsis Sinu broneeringu informatsiooni. Tänu sellele saad broneeringu juurde hiljem naasta, ilma et kaotaksid varem sisestatud valikud.

Ajutised küpsised kustutakse siis, kui veebilehitseja sulged.

Kolmanda osapoole küpsised

Audience Science, Tribal Fusion, Specific Media, Quantcast, AOL, Rocket Fuel, Media Math, Marlin Need on kõik anonüümsed küpsised, mis koguvad käitumuslikke andmeid selleks, et võimaldada kohaste reklaamikampaaniate edastamist. Enamus juhtudel on salvestatud käitumuslike andmete säilitamise ajavahemik 30 päeva, kuid küpsiste eluajaks võib olla kuni 2 aastat.​
DoubleClick Campaign Monitoring : mõõdab veebiliiklust rakenduselt AdWords, e-postilt, reklaamloosungitelt ning linkide kasutamiselt. Salvestatud käitumuslikke andmeid sällitatakse 30 päeva , kuid küpsiste eluajaks võib olla kuni 2 aastat.

Google Analytics and Adwords Mõõdavad meie lehel liiklust. Küpsised aeguvad automaatselt pärast Su viimast külastust, kindla arvu päevade/aastate möödudes.

YouTube Näitame oma veebilehel Youtube'i videoid. Youtube kasutab küpsiseid, mis salvestavad Sinu valitud videomängija seaded. Näiteks: kui muudad Youtube'i video heli tugevust, salvestatakse see küpsisena ka järgmise video jaoks, mida vaatad.

Kontaktinformatsioon

Kui soovid lisainformatsiooni meie küpsisepoliitika kohta, kontakteeru meiega aadressil:  incoming@dfdsseaways.dk.

Kuidas küpsiseid kustutada?

Kui soovid seni salvestatud küpsised kustutada, järgi alljärgnevatel linkidel leiduvaid juhendeid. Seal on toodud informatsioon pea kõigi veebilehitsejate kohta.

Pea meeles, et küpsiste kustutamine kõrvaldab kõik küpsised, mitte ainult meie veebilehega seotud.

Microsoft Internet Explorer

Blokeeri küpsised

Kustuta küpsised

Mozilla Firefox

Blokeeri ja kustuta küpsised

Google Chrome

Blokeeri ja kustuta küpsised

Safari

Kustuta küpsised

​